logo
dentalexcellent.pl

Autoryzowany Dystrybutor KaVo Polska

Unit stomatologiczny

Idealne dla wymagających specjalistów
Zobacz przegląd wszystkich unitów stomatologicznych KaVo. Poznaj zalety i unikalne cechy każdego modelu, by jak najlepiej dopasować fotel do własnych potrzeb.

Unit stomatologiczny to sprzęt, którego nie może zabraknąć w żadnym gabinecie dentystycznym. To właśnie on umożliwia wykonywanie szeregu zabiegów oraz zapewnia pacjentowi wygodę podczas badania. W naszej ofercie znajdują się unity stomatologiczne KaVo, które wyróżniają się dużą funkcjonalnością. Fotel pacjenta można dowolnie konfigurować, ustawiając wysokość i pochylenie oparcia oraz zagłówka. Wytrzymała konstrukcja naszych unitów sprawia, że możecie Państwo leczyć pacjentów z otyłością, ważących nawet 180 kilogramów.

Funkcje ułatwiające wykonywanie obowiązków

Obsługa naszych unitów jest prosta i intuicyjna. Wybrane modele są wyposażone m.in. w dotykowy ekran czy sterownik nożny. Z ich jego pomocą można przywoływać i zapisywać dane dotyczące przebiegu zabiegu oraz informacje o stanie zdrowia pacjenta. Dzięki nim można również zaprogramować przebieg zabiegu. Złącza typu plug-in umożliwiają z kolei rozbudowę unitu dentystycznego o dodatkowe narzędzia.

Unity nie tylko dla osób praworęcznych

Wiele starszych unitów było projektowanych dla osób praworęcznych. Modele znajdujące się w naszej ofercie przełamują ten trend. Wystarczy kilka minut, by przestawić moduł zabiegowy i dostosować go do swoich preferencji.

Jak zamontować unit w gabinecie stomatologicznym?

Zanim kupicie Państwo unit stomatologiczny, najpierw zaplanujcie przestrzeń w swoim gabinecie. Unit musi mieć bowiem dostęp do sieci kanalizacyjnej, sprężonego powietrza oraz do sieci elektrycznej.

Sieć kanalizacyjna

Dostęp do sieci kanalizacyjnej zapewnia rura kanalizacyjna. Jej średnica powinna wynosić od 10 do 30 mm. Rura powinna być zamontowana w podłodze i prowadzić od miejsca, w którym będą znajdować się przyłącza do komputera. Warto pamiętać, że unit będzie przykręcany do podłogi, dlatego pod nią nie mogą znajdować się żadne instalacje.

Sprężone powietrze

Żeby doprowadzić do unitu sprężone powietrze, konieczne będzie zastosowanie rury o wytrzymałości minimum 16 barów. Do prądu natomiast będą potrzebne kable z uziemieniem o napięciu 230V. Ich średnica powinna wynosić 3 × 1,5 mm.

Instalacja elektryczna

Warto pamiętać o tym, aby przed zamontowaniem unitu, poinformować ekipę montażową o planowanym rozmieszczeniu instalacji elektrycznej oraz hydraulicznej. Jeśli z powodów technicznych nie będzie możliwe zamontowanie podłączenia unitu pod posadzką, można je wykonać po podłodze.