logo
dentalexcellent.pl

Autoryzowany Dystrybutor KaVo Polska

Mikroskop stomatologiczny

Mikroskop zaprojektowany z myślą o stomatologii.
Mikroskop Leica - naturalna emisja światła Urządzenia optyczne Leica mają długą i bogatą historię. Marka znana jest wśród fotografów, lekarzy i naukowców. Teraz może stać się doskonałym i sprawdzonym urządzeniem w Twoim gabinecie. Mikroskop stomatologiczny Leica M320 był pierwszym na świecie mikroskopem, w którym wykorzystano technologię LED.

Mikroskop stomatologiczny umożliwia oglądanie trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Doskonała optyka i kilkukrotne powiększenie obrazu sprawdza się w szczególności podczas leczenia ubytków zębowych oraz podczas leczenia kanałowego.

W naszej ofercie znajdują się mikroskopy stomatologiczne Leica, które pomogą Państwu przeprowadzić wymagający zabieg stomatologiczny.

Urządzenia są łatwe w obsłudze i nie trzeba nimi manewrować, by ustawić ostrość. Do komfortowego sterowania maszyną potrzebne są jedynie uchwyty, okulary i soczewki, które można dowolnie zmieniać, dostosowując parametry urządzenia do swoich potrzeb.

Mikroskopy mają wbudowany system kamer Full HD, dlatego podczas zabiegu możecie Państwo wykonywać zdjęcia oraz nagrania. Jeśli chcecie się upewnić, jakie leczenie będzie adekwatne do stanu zdrowia pacjenta, wystarczy odnaleźć odpowiedni plik.

Na co zwrócić uwagę, kupując mikroskop stomatologiczny?

Oświetlenie LED

W naszych maszynach są zamontowane diody LED — uznawane przez stomatologów za najlepsze oświetlenie dentystyczne. Tego typu diody generują światło o odpowiedniej dla ludzkiego oka temperaturze barwowej. Dzięki temu wzrok lekarza nie męczy się podczas zabiegu.

Kluczowa w przypadku lamp LED jest również duża jasność oraz blado biała barwa światła, która pozwala uzyskać oświetlenie najbardziej zbliżone do światła dziennego. Diody LED są również bardziej wytrzymałe od swoich halogenowych czy ksenonowych odpowiedników.

Łatwość obsługi

Nasze mikroskopy są wyposażone w binokulary o zmiennym kącie pochylenia. Dzięki tej funkcji urządzenie nie wymusza pozycji lekarza – to stomatolog dostosowuje położenie mikroskopu do własnej ergonomii pracy.

Dzięki temu lekarz nie będzie musiał przyjmować przy pacjencie nienaturalnej pozycji, która naraziłaby go na rozwój chorób zawodowych

Stabilne ramię

Wielu stomatologów zna uczucie, gdy podczas zmieniania położenia mikroskopu, cała maszyna zmienia swoje ułożenie. To bardzo utrudnia i wydłuża pracę. Żeby tego uniknąć, warto znaleźć mikroskop stomatologiczny wyposażony w stabilne, dobrze zamontowane ramię. Wybierając nasze mikroskopy, nie trzeba blokować ich w danej pozycji. Ramię jest solidnie zamocowane i odporne na wstrząsy.