logo
dentalexcellent.pl

Autoryzowany Dystrybutor KaVo Polska

Szukacie Państwo cichej i jednocześnie wydajnej sprężarki stomatologicznej? Oferujemy najnowsze kompresory olejowe o pojemności ponad 50 litrów. Dzięki nim możecie obsłużyć nie jedno, a dwa stanowiska dentystyczne w tym samym czasie! Jest to możliwe m.in. dzięki wysokiej wydajności, która w przypadku naszych kompresorów stomatologicznych wynosi nawet 150 litrów na minutę przy napięciu 5 barów. Urządzenia te pracują w dwóch wariantach napięcia: 230 V i 400 V.

Jeśli nie możecie Państwo przechowywać kompresora w oddzielnym pomieszczeniu, polecamy Wam model Tornado 1, który jest nawet o 15% cichszy od pozostałych urządzeń w swojej klasie.

Oszczędność i higiena

Oferujemy Państwu sprężarki najnowszej generacji, które mają więcej mocy i mniejszy pobór prądu. Nasze urządzenia potrzebują nawet o kilkanaście procent mniej energii niż starsze sprężarki.

W stomatologii i implantologii cena to jednak nie wszystko. Równie ważna jest higiena. Sprężone powietrze absolutnie nie może zawierać żadnych zanieczyszczeń. Stały dostęp do czystego powietrza w naszych sprężarkach zapewnia zbiornik pokryty warstwą antybakteryjną, osuszacz powietrza, a także otwierany zawór spustowy, dzięki któremu można szybko usunąć skropliny.

Jak moc sprężarki przekłada się na komfort klienta?

Podczas zabiegów dentystycznych jednym z najczęściej używanych urządzeń jest wiertarka. Urządzenie to jest zasilane mocą sprężarki. Im więcej litrów sprężonego powietrza na minutę generuje kompresor, tym większą prędkość i ilość obrotów uzyska wiertarka. Dlaczego to ważne? Mniejsza ilość obrotów (np. kilka tysięcy na minutę) oznacza większy dyskomfort dla pacjenta. Wiertło nie będzie tak skutecznie i lekko przechodzić przez zęba, co będzie skutkować większym bólem u osoby poddającej się zabiegowi. Zatem im większa jest moc kompresora, tym większa jest moc podłączonych do niego urządzeń – a co za tym idzie – rośnie komfort i satysfakcja pacjenta.