Dlaczego warto postawić na unity KaVo?

Wizyta w gabinecie stomatologicznym – szczególnie przy okazji wykonywania skomplikowanych i długotrwałych zabiegów, nie należy do przyjemności. I to nie ze względu na ewentualny ból, ponieważ można już nad nim zapanować. Bardziej ze względu na niewygodę związaną z  długim siedzeniem na fotelu dentystycznym. Na szczęście rozwój technologiczny sprawił, że w gabinetach stomatologicznych zaczęły pojawiać się ergonomiczne fotele, pozwalające na wykonanie pełnej gamy zabiegów dentystycznych.

Budowa unitu KaVo

Unit KaVo jest kompletnym systemem wyposażonym w funkcje, które zapewniają lepszy dostęp do pacjenta i komfort pracy stomatologa. Jego budowa, to efekt kreatywnego podejścia. Unit KaVo posiada wyraźnie rozdzielone strefy, w których przebiega proces leczenia stomatologicznego. Wyróżnić można panel lekarza, asysty, blok spluwaczki i fotel pacjenta. Każda ze stref została przystosowana w odpowiedni sposób do pełnionej przez siebie funkcji. Higienę pracy gwarantują zastosowane w unicie KaVo najnowsze technologie oraz najwyższej jakości elementy fotela. Może być on obsługiwany za pomocą sterownika nożnego. Wygodę zapewnia możliwość doboru odpowiedniej pozycji w zależności od indywidualnego przypadku.

Zalety unity KaVo

Wygoda pacjenta podczas zabiegu to kluczowa kwestia. Równie istotny jest komfort pracy lekarza. Podstawową zaletą unitów KaVo jest fakt, że zastosowane w nich szczegóły ergonomiczne zapewniają nową jakość wizyt nie tylko pacjentom, ale służą również lekarzom stomatologom. Pacjenci otrzymują jak najlepszą opiekę, a dentyści mogą dopasować sprzęt do swoich potrzeb i dzięki temu całkowicie pozbyć się na przykład bólu pleców. W jaki sposób? Unity KaVo umożliwiają lekarzowi lepszy dostęp do pacjenta, przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowej postawy, co zmniejsza uczucie dyskomfortu i bólu w trakcie zabiegu. Urządzenia nie są tanie, ale ze względu na ciągłe użytkowanie, szybko widać pozytywny wpływ ich działania. Z tego względu, decydując się na zakup unitu KaVo, warto zainwestować w sprzęt bardzo dobrej jakości, który będzie praktyczny dla dentysty i wygodny dla pacjentów. Unity KaVo posiadają dużo ergonomicznych rozwiązań. W zależności od modelu zastosowano w nich wysokiej jakości zagłówek z możliwością regulacji w kilku płaszczyznach oraz tapicerkę, która dostosowuje się do kształtu pacjenta. Płaskie oparcie fotela oraz precyzyjne ruchy lampy LED umożliwiają bardziej efektywną pracę w całym gabinecie. Ponadto mają solidną konstrukcję oraz konfigurację dostosowaną do potrzeb stomatologów zarówno prawo-, jak i leworęcznych – dzięki temu stanowi opłacalną inwestycję na wiele lat. Nie bez znaczenia jest również nowoczesna stylistyka unitu KaVo, która wywiera korzystne wrażenie na pacjentach i podkreśla profesjonalizm gabinetu stomatologicznego.