logo

Piaskarka PROPHYflex 4

Dwa urządzenia w jednym – idealne do zabiegów naddziąsłowych i poddziąsłowych
 • Wygodnie leży w dłoni.
 • Koniec z biofilmem.
 • Wyjątkowe oczyszczanie i lepsza widoczność.
Piaskarka PROPHYflex 4 dentalexcellent

24 maja, 2018 25 stycznia, 2024

Opis

Doskonała ergonomia jeszcze nigdy nie była tak wszechstronna … a wszechstronność jeszcze nigdy nie prowadziła do takiego komfortu.

Chcesz, aby codzienne zabiegi profilaktyczne były łatwiejsze, szybsze i dokładniejsze, a nawet przyjemniejsze podczas dłuższych wizyt? Nowa piaskarka PROPHYflex 4 firmy KaVo spełnia wszystkie te kryteria. Jest bardzo lekka, idealnie wyważona i ergonomicznie zaprojektowana, co umożliwia wygodną pracę. Wiemy, że nie ma dwóch takich samych dłoni, zabiegów ani pacjentów, więc piaskarkę PROPHYflex 4 firmy KaVo można dostosować do własnych potrzeb. Stomatolog decyduje o tym, czy zabieg dotyczy obszaru podczy naddziąsłowego, czy usuwane będą łagodne czy silne przebarwienia, czy zastosuje więcej lub mniej proszku oraz jakiej długości końcówka będzie najbardziej odpowiednia.

Wyjątkowe oczyszczanie i lepsza widoczność. Mniejsza ilość rozpylanej mgiełki z wody i proszku dzięki wysoce precyzyjnemu strumieniowi. Wąska dysza zapewnia dobrą widoczność podczas oczyszczania naddziąsłowego.

Wygoda w każdej pozycji. Uchwyt dyszy umożliwiający obrót o 360° zapewnia wygodną pracę nawet w trudno dostępnych miejscach.

Odpręż się i pracuj swobodnie. Niezwykle lekka, idealnie wyważona rękojeść z możliwością indywidualnego doboru długości zapewnia komfortową obsługę i bezstresowe przeprowadzenie zabiegu.

Precyzyjna, niewielka dysza do czyszczenia kieszonek. Opcjonalny zestaw Perio przeznaczony do przeprowadzania precyzyjnych i łagodnych zabiegów poddziąsłowych, jak również czyszczenia mostów, implantów i koron.

Dostosowany do potrzeb. Dwa uchwyty różnej długości pozwalają idealnie dopasować narzędzie do dłoni. Bardzo wygodne również w przypadku, gdy kilka osób korzysta z tej samej piaskarki.

Gwarancja bezpieczeństwa. Stabilna pozycja przy napełnianiu dzięki płaskiej podstawie zbiorniczka. Aby uniknąć przerywania zabiegu, pojemnik można napełnić wcześniej a następnie zamknąć go gumowym wieczkiem z oznaczeniem o wybranym wskazaniu.

Więcej oznacza lepiej. Trzy stopnie regulacji – pierwszy z nich umożliwia irygację zębów w celu usunięcia pozostałości proszku. Poziom 2 i 3 pozwalają dostosować moc czyszczenia w zależności od pacjenta i wskazania.

Lepsza kompatybilność. Podłączenie za pomocą złączki KaVo albo Sirona.

Cechy szczególne

Najczystsza przyjemność. Przed zabiegiem, w jego trakcie i po nim.

W celu zapewnienia najwyższego poziomu higieny obudowa piaskarki PROPHYflex 4 jest pozbawiona łączeń. Piaskarkę PROPHYflex 4 można łatwo rozłożyć na części, wyczyścić i zdezynfekować oraz wysterylizować.

Prognoza na przyszłość: mniejsze zapylenie.

Skoncentrowany, nieprzerwany strumień proszku i wody, który można regulować według potrzeb, umożliwia precyzyjne czyszczenie przy zminimalizowanym pyleniu.

PROPHYflex 4 - minimised powder mist formation during air polishing, for an optimal hygiene routine

KaVo PROPHYflex 4

PROPHYflex 4

Konkurencja

Bezwzględna dla przebarwień, łagodna dla zębów.

Równomierny rozkład energii wzdłuż powierzchni strumienia ma dwie zalety: im bardziej równomierny jest rozkład, tym skuteczniej przebiega czyszczenie, a struktura zębów jest lepiej chroniona.

PROPHYflex 4

KaVo PROPHYflex 4*

PROPHYflex 4

Konkurencja*

* Działanie na szkliwo proszku PROPHYpearls w porównaniu z konkurencyjną piaskarką wykorzystującą węglan wapnia. Sprawdzono na kompozycie SonicFill™.

 

Kolorowa profilaktyka: wybierz kolor, który najbardziej Ci pasuje.

PROPHYflex 4 colors Flamingo, Wave, Lime
Piaskarka PROPHYflex 4 dopasowuje się do Twojej dłoni i Twojego stylu życia. PROPHYflex 4 jest dostępna w tych trzech intensywnych kolorach (Flamingo, Wave, Lime) i stanowi niezbędne wyposażenie każdego gabinetu.

Nie marnuj czasu: zamykane pojemniki na proszek.

PROPHYflex 4 powder containers
Pojemniki na proszek z zamykanym wieczkiem: idealnie nadają się do zabiegów, w których ilość proszku musi być zgodna ze wskazaniem. Wystarczy przymocować napełniony wcześniej pojemnik i rozpocząć pracę.

Zabiegi naddziąsłowe i poddziąsłowe

Dwa urządzenia w jednym – idealne do zabiegów naddziąsłowych i poddziąsłowych.

Nowa piaskarka PROPHYflex 4 to wszechstronne urządzenie do wielu zastosowań. Można jej używać do pracy ze wszystkimi rodzajami zębów, wszystkich pacjentów i prawie w każdym wskazaniu, bez względu na to, czy chodzi o obszar nad- czy poddziąsłowy.

 

Naddziąsłowo

Wygodnie leży w dłoni
PROPHYflex 4 for perfect ergonomics
Ergonomię obsługi i swobodne, bezstresowe przeprowadzanie zabiegów można sobie zapewnić wybierając odpowiednią dla siebie długość rękojeści.
Skoncentrowany na czystej przyjemności
PROPHYflex 4 - Avoid powder mist for better results
Zminimalizuj ilość rozpylanej mgiełki z wody i proszku, korzystając z jednolitego, skoncentrowanego strumienia, który pozwala chronić strukturę zębów.
Możliwość regulacji mocy
PROPHYflex 4 with three levels of adjustment
Dzięki trzem poziomom regulacji można samodzielnie dos- tosować skuteczność czyszczenia, prowadząc je zarówno bez użycia proszku, jak i z maksymalną jego ilością.

Poddziąsłowo

Koniec z biofilmem

Skoncentrowany strumień umożliwia wyjątkowo precyzyjną pracę, a dzięki zgłębnikowi WHO daje również idealny ogląd kieszonek.
Łagodny dla kieszonek
PROPHYflex 4 - Individually adjustable handpiece lengths
Możliwość indywidualnego doboru długości rękojeści pozwala zachować większą delikatność podczas czyszcze- nia kieszonek, szczególnie w obszarach poddziąsłowych.
Skoncentrowany strumień zapewnia wszech- stronne narzędzie
PROPHYflex 4 perio tip
Końcówka Perio służy do zastosowań poddziąsłowych, ale może być również wykorzystywana do czyszczenia implantów, koron i mostów oraz usuwania przebarwień na odsłoniętych szyjkach zębowych.

Perio Kit

Tylko jedno urządzenie w gabinecie: zabiegi w obszarze poddziąsłowym z wykorzystaniem piaskarki PROPHYflex 4

PROPHYflex 4 Perio Kit

Dysza Perio i proszek Perio do zabiegów w obszarach poddziąsłowych

Dzięki PROPHYflex 4 nie ma już konieczności korzystania z innego urządzenia podczas przechodzenia z obszaru poddziąsłowego do naddziąsłowego lub czyszczenia implantów. Wystarczy zamocować końcówkę Perio, wypełnić pojemnik proszkiem Perio, wybrać właściwy poziom mocy – i gotowe.

 • Bezpieczne, ukierunkowane czyszczenie kieszonek za pomocą stabilnej, cienkiej końcówki Perio z oznaczeniem głębokości.
 • Doskonała dostępność dzięki dobrej widoczności i smukłemu kształtowi.
 • Higieniczne końcówki, wielokrotnego użycia: każdą można przygotować do 10 cykli sterylizacji.

Kolekcja proszków

Liczy się też to, co jest w środku: kolekcja proszków dla PROPHYflex 4

PROPHYpearls, PROPHYflex i PROPHYflex Perio to proszki idealnie nadające się do stosowania w połączeniu z piaskarką PROPHYflex 4, umożliwiające dokładne, a zarazem delikatne czyszczenie.

 

Proszek KaVo PROPHYpearls: delikatna skuteczność

 

PROPHYpearls for PROPHYflex 4
 • Wskazania: skuteczne usuwanie przebarwień, osadu i biofilmu.
 • Substancja czynna: węglan wapnia o ziarnistości 60-70 μm, biodegradowalny, nie zawiera soli, cukru ani glutenu.
 • Najważniejsze informacje: okrągły kształt i jednolity rozmiar umożliwiają optymalne czyszczenie przy minimalnej abrazji; dostępny w czterech smakach i dwóch wariantach neutralnych.

 

PROPHYflex 4

 

 

Proszek KaVo PROPHYflex: większa ścieralność

 

PROPHYflex Powder for PROPHYflex 4
 • Wskazania: szybkie usuwanie przebarwień, osadu i biofilmu.
 • Substancja czynna: dwuwęglan sodu o ziarnistości 60-70 μm, rozpuszczalny w wodzie.
 • Najważniejsze informacje: prosty i szybki zabieg w czterech możliwych smakach.

 

PROPHYflex 4

 

 

Proszek KaVo PROPHYflex Perio: do zastosowań pod- i naddziąsłowych

 

PROPHYflex Perio Powder for PROPHYflex 4
 • Wskazania: skuteczna kontrola biofilmu w kieszonkach przyzębnych oraz czyszczenie koron, mostów i implantów.
 • Substancja czynna: drobny proszek glicynowy (18–22 μm) chroniący dziąsła.
 • Najważniejsze informacje: delikatny i nieabrazyjny, do skutecznego czyszczenia kieszonek oraz implantów w zastosowaniach naddziąsłowych.

 

PROPHYflex 4

 

 

Zapytaj o produkt