logo
dentalexcellent.pl

Autoryzowany Dystrybutor KaVo Polska

Radiologia stomatologiczna

Wejdź do świata obrazów
Nasza oferta obejmuje najlepsze rozwiązania z zakresu obrazowania - od aparatu punktowego z radiografią cyfrową lub skanerem płytek fosforowych, poprzez pantomografy 2D, po zaawansowane tomografy 3D.

Radiologia stomatologiczna pozwala pozyskać informacje, których nie udałoby się zdobyć za pomocą żadnych innych środków. Dzięki urządzeniom do obrazowania można uzyskać wgląd w każdy zakamarek szczęki czy żuchwy pacjenta. To z kolei ułatwia i znacząco przyspiesza diagnozowanie patologii jamy ustnej oraz ewentualnych zmian chorobowych. W naszej ofercie znajdują się nowoczesne urządzenia radiologiczne, które przydadzą się nie tylko stomatologowi, ale również protetykowi czy chirurgowi.

Pantomografy stomatologiczne

Sprzedajemy pantomografy stomatologiczne wykorzystujące technologię 2D oraz 3D. Pierwsza kategoria tych produktów pozwala na wykonywanie panoramicznych zdjęć cyfrowych o wysokiej rozdzielczości. Dzięki zastosowaniu promieniowania rentgenowskiego w kształcie litery V diagnosta uzyskuje bardzo wyraźny obraz szczęki, żuchwy i obszaru poddziąsłowego. Nasze urządzenia mają programy panoramiczne. Za ich pomocą można manualnie ustawić odpowiednie parametry ekspozycji.

Pantomografy 3D są natomiast wyposażone w dwie lampy RTG. Obracając się wokół twarzy pacjenta, lampy wykonują pięć skanów w różnych rozmiarach. Dodatkowo nasze urządzenia są wyposażone w funkcję wyboru rozdzielczości. To wszystko pozwala uzyskać wyraźny, całościowy obraz twarzoczaszki pacjenta.

Nasze aparaty pantomograficzne mają 5-punktowe podparcia, które ułatwiają pacjentowi utrzymanie stabilnej pozycji podczas skanowania. To z kolei przekłada się na mniejszą ilość zdjęć poruszonych.

Aparaty RTG i RVG

Czasem wykonywanie skanu pantomografem nie jest potrzebne. Wtedy warto wykorzystać aparat RTG. Dzięki niemu można wykonać punktowe zdjęcia wybranych zębów, używając przy tym czujnika RVG lub skanera wewnątrzustnego.