logo

Szukacie Państwo piaskarki stomatologicznej, która będzie lekka i funkcjonalna? W naszych urządzeniach możecie dostosowywać ilość piasku do konkretnego zabiegu oraz zmieniać długość końcówki. To jednak nie wszystko! Trzy tryby regulacji ułatwiają dopasowanie mocy urządzenia. Jednym z nich jest funkcja irygacji zęba, która pozwala na szybkie usuwanie pozostałości piasku. Wykonywanie zabiegów naszymi piaskarkami ułatwiają wymienne końcówki.

Przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów jest możliwe dzięki obracającym się dyszom (kąt obrotu to 360 stopni). Z ich pomocą można bez trudu pracować w obszarze poddziąsłowym. Nasze urządzenia są lekkie. Używając ich, nie będziecie się Państwo męczyć. Tym samym praca stanie się o wiele przyjemniejsza niż dawniej.

Jak czyścić piaskarkę stomatologiczną?

Zatykanie się piaskarki to główna przyczyna problemów z tym urządzeniem. Żeby temu zapobiec, zaraz po użyciu narzędzia należy sprawdzić zbiornik na piasek i oczyścić go z resztek materiału ściernego.

Żeby całkowicie oczyścić pozostałe elementy urządzenia, trzeba wziąć ściereczkę materiałową nasączoną delikatnym środkiem dezynfekującym i dokładnie przeczyścić poszczególne części.

Po wykonaniu tych czynności należy podłączyć piaskarkę do rękawa turbinowego i kilka razy ją zrestartować używając przycisku nożnego – przedmuchać samym powietrzem, potem wodą, następnie znowu powietrzem. W ten sposób z wewnętrznych kanałów urządzenia wydobędą się resztki materiału ściernego.

Jak sterylizować piaskarkę?

Urządzenie należy zdemontować za pomocą pierścienia i przetrzeć środkiem dezynfekującym. Trzeba pamiętać jednak, że nie należy jej zanurzać w wodzie! Wystarczy ją wytrzeć.

Następnie trzeba włożyć piaskarkę do papierowego rękawa albo pojemnika do sterylizacji. Następnie w takiej formie należy umieścić ją w autoklawie i ustawić jego moc na 135 stopni.