logo

DIAGNOcam

     

 DIAGNOcam dentalexcellent

5 maja, 2017 15 grudnia, 2021

Opis

Subtelna różnica

Diagnostyka przeprowadzona za pomocą rentgena i kamery KaVo DIAGNOcam różni się, ale oba urządzenia doskonale, wzajemnie się uzupełniają. Za pomocą KaVo DIAGNOcam można potwierdzić, a nawet rozszerzyć diagnostykę. KaVo DIAGNOcam szczegółowo pokazuje naddziąsłowe struktury zębów. Pozwala to na bardzo wczesne wyrycie próchnicy i profilaktyczne, minimalnie inwazyjne bezbolesne leczenie.

Świadomi pacjenci wracają częściej

Jedną z nieocenionych korzyści KaVo DIAGNOcam jest przejrzystość obrazów – pacjent widzi wszystko bezpośrednio na ekranie. Dzięki temu łatwiej mu objaśnić, na czym będzie polegało wymagane leczenie. Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu obrazy z kamery można również zapisywać i drukować. Pozwala to na zachowanie ich w pamięci i wykorzystanie przy regularnej kontroli uzębienia.

Wykrywanie próchnicy bez promieni rentgenowskich

Nawet, jeśli diagnostyka próchnicy przy użyciu promieni rentgenowskich jest niezbędna, to nie zawsze możemy ją stosować – szczególnie w przypadku diagnozowania dzieci i kobiet w ciąży.
KaVo DIAGNOcam to doskonałe urządzenie diagnostyczne, które możemy stosować bez ograniczeń u wszystkich pacjentów.

Najwyższa jakość obrazowania

Jak powstają obrazy tej jakości bez promieniowania rentgenowskiego?

Odpowiedzią jest technologia DIFOTI. Wykorzystując światło lasera tworzy obrazy, przypominające jakością obrazy rentgenowskie, ale bez promieniowania. Światło lasera przenika przez strukturę zęba i wysyła obraz do kamery. Obszary zaatakowane przez próchnicę zaburzają przechodzenie światła i ukazują się w postaci wyraźnie ciemniejszych plam.
Szybka i pewna diagnostyka.

Możliwość badania, nagrywania i wykrywania wczesnej próchnicy. Za pomocą KaVo DIAGNOcam wykrywanie wczesnej próchnicy staj się nie tylko bardzo łatwe, ale i

KaVo DIAGNOcam łączy oba te aspekty. Dzięki intuicyjnej obsłudze można diagnozować zmiany próchnicowe w niezwykle bezpieczny sposób, prawie bez przeszkolenia! Zastosowania kliniczne urządzenia cieszą się uznaniem w środowisku stomatologów, a samo urządzenie sprawdza się w praktyce, o czym świadczą miliony nagrań.Cechy szczególne

Na czym polega metoda DIAGNOcam?

Zasada jest właściwie bardzo prosta: być może są Ci znane tzw. lampy światłowodowe, w których lampa kieruje swoje światło do istniejących pręcików świetlnych, które świecą na swych końcach.

Podobnie zachowują się też zęby. Nie ma tu wprawdzie włókien szklanych, które mogłyby transportować światło – funkcję tę przejmuje szkliwo zęba. Aby wykorzystać to zjawisko możliwie najefektywniej do celów diagnostyki próchnicy, ząb zostaje naświetlony specjalnym i całkowicie nieszkodliwym dla zdrowia światłem. Zdrowa substancja zęba podczas prześwietlania po prostu prześwituje. Natomiast obszary, które nie przepuszczają światła, np. zaatakowane przez próchnicę, są widoczne jako ciemne miejsca – i to bez użycia promieni rentgenowskich. Wbudowana kamera wideo przenosi zarejestrowany obraz jamy ustnej w czasie rzeczywistym na ekran monitora. Dzięki temu, że nie stosuje się promieniowania obciążającego pacjenta, zdjęcia można powtarzać z dowolną częstotliwością (monitorowanie stanu próchnicy). Jest to korzystne dla dzieci, kobiet w ciąży lub pacjentów niepełnosprawnych, u których w miarę możliwości należy unikać obciążenia promieniowaniem.

Nieobciążająca pacjenta, przyjemna metoda – bez promieniowania rentgenowskiego

DIAGNOcam dysponuje dwoma źródłami światła, które prześwietlają ząb z boku i uwidaczniają zaatakowane przez próchnicę miejsca. W porównaniu z promieniowaniem rentgenowskim metoda ta jest mniej obciążająca i bardziej przyjemna dla pacjenta, ponieważ nie stosuje się promieniowania rentgenowskiego, a co za tym idzie nie ma konieczności umieszczania niewygodnego czujnika rentgenowskiego lub uchwytu na film.

Dentysta pokaże Ci stan Twoich zębów na ekranie komputera, a ubytki próchnicze rozpoznasz nawet samodzielnie.

Komfort pracy

Zaskakująco prosta obsługa KaVo DIAGNOcam zachwyci Państwa niemal natychmiast. KaVo DIAGNOcam zapewnia oszczędność czasu i umożliwia przeprowadzenie diagnostyki bezpośrednio przy fotelu pacjenta.
Długi czas przygotowania? Skomplikowana obsługa?
Zapomnij o takich trudnościach. Wystarczy umieścić końcówkę nad zębem i rozpocząć rejestrowanie obrazu lub filmu video na monitorze. To takie proste.

Łatwa adaptacja urządzenia w gabinecie

KaVo DIAGNOcam doskonale wpisuje się w procedury zabiegowe. KaVo DIAGNOcam można wykorzystać w każdym momencie nawet bez uprzedniego oczyszczenia zębów.

Znacznie lepsza diagnostyka próchnicy – niespotykana jakość obrazu

  • Metoda obrazowania bez promieniowania rentgenowskiego
  • Skuteczna diagnostyka próchnicy na powierzchniach zgryzowych i stycznych oraz próchnicy wtórnej
  • Wykrywanie pęknięć szkliwa
  • Wczesne wykrywanie próchnicy, niemożliwe przy użyciu innych urządzeń diagnostycznych
  • Brak pokrywania się powierzchni stycznych sąsiednich zębów, jak ma to miejsce w przypadku obrazów rentgenowskich

Przejrzystość obrazów – ułatwiony kontakt z pacjentem

  • Obrazy są wyświetlane na monitorze na żywo
  • Można je porównać z obrazami z poprzednich wizyt
  • Obrazy i zapisy video można wybierać dla każdego zęba pojedynczo

Prosta obsługa – łatwa adaptacja w gabinecie

  • KaVo DIAGNOcam można łatwo zastosować w dowolnym momencie leczenia
  • Nie jest wymagane czyszczenie zębów

Zapytaj o produkt